Nowy Sącz. Sprawcy rozboju w rękach policji

Nowy Sącz. Sprawcy rozboju w rękach policji

Zdecydowana postawa świadka rozboju i intensywna praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania sprawcy przestępstwa i odzyskanie zabranego ofierze mienia.

69-letnia kobieta został napadnięta 22 marca około godziny 11.00 przy ulicy Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Sądeczanka została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę który zadając uderzenie w plecy doprowadził ja do upadku w efekcie którego doznała urazu w postaci złamania ręki. Sprawca następnie skradł wymienionej torebkę, w której znajdowały się dokumenty, klucze do mieszkania telefon oraz pieniądze.

Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Nowego Sącza, który nie zawahał się zareagować, dogonił uciekającego napastnika i odzyskał torebkę poszkodowanej kobiety. Sprawca przestępstwa zbiegł.

Podjęte przez policjantów Wydziału Kryminalnego liczne czynności operacyjne, pozwoliły  ustalić a następnie w dniu 27 marca 2015 roku zatrzymać sprawcę tego czynu, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Krynicy Zdrój.

Zgromadzony przez sądeckich „kryminalnych” obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W dniu 27 marca Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Policji zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru i stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz zakaz opuszczania kraju.