Nowy Targ – Rabka Zdrój. Odnaleziono poszukiwaną 83 letnią kobietę, która wyszła na spacer z psem i zaginęła

W sobotę [22 lutego br.] o godz. 23:35 policjanci z Komisariatu Policji w Rabce Zdroju przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 83 letniej mieszkanki tego miasta, która w tym dniu, około godz. 16.00 wyszła na spacer z psem i nie powróciła. Ostatni raz widziana była w okolicach zakładu stolarskiego na Słonem.

Rozpoczęły się poszukiwania zaginionej prowadzone przez policjantów nowotarskiej komendy Policji i rabczańskiego komisariatu wspólnie z Grupą Podhalańską GOPR-u. W poszukiwaniach brało udział około 20 policjantów wraz z psem tropiącym oraz 12 ratowników GOPR, którzy dysponując rysopisem zaginionej przeszukiwali kolejne miejsca.  

Po całonocnych poszukiwaniach, około godz. 9.30 rano zaginiona rabczanka została odnaleziona. Mocno wyziębioną kobietę zauważono w rejonie Szumiącej na szlaku w kierunku przełęczy sieniawskiej.  Z uwagi na znacznie obniżoną temperaturę ciała kobiety zdecydowano o przetransportowaniu jej helikopterem do szpitala w Krakowie. Po badaniach poszkodowana została przewieziona do Centrum Głębokiej Hipotermii w Krakowie.