O tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą z plażowiczami na krakowskich Bagrach

O tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą z plażowiczami na krakowskich Bagrach

Wakacje dobiegają końca, jednak słoneczna pogoda i upalne dni zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. Dla krakowian takim miejscem jest zalew Bagry, gdzie plażowicze chętnie zażywają kąpieli. O to aby ta kąpiel była bezpieczna apelują policjanci, nie tylko w komunikatach medialnych ale również bezpośrednio, odwiedzając miejsca wypoczynku nad akwenami. Kolejne takie spotkania miały miejsce w czwartek i piątek tj. 23 i 24 sierpnia, w czasie których, w ramach akcji MSWiA „Kręci nie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania w tych miejscach, zarówno w czasie kąpieli jak i uprawiania sportów wodnych.

Była to również okazja do rozmowy z młodymi ludźmi o innych zagrożeniach takich jak narkotyki czy dopalacze. Chętni mogli zmierzyć się z torem przeszkód w alko i narkogoglach, natomiast najmłodsi otrzymywali elementy odblaskowe oraz książeczki o bezpieczeństwie.

Na przygotowanym stoisku profilaktycznym można się było zapoznać z charakterem pracy policjanta oraz dowiedzieć, co trzeba zrobić by wstąpić w nasze szeregi.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek nad wodą i korzystanie z akwenów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.