Odpowiedzą za czynną napaść na policjantów

Odpowiedzą za czynną napaść na policjantów

Opuchnięcia na twarzy, uszkodzony nos i podrażnienia oczu - to obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze gdowskiej policji w wyniku starcia, do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę.

4 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie podczas zabezpieczania imprezy „Święto Ziemi Gdowskiej” podjęli interwencję w stosunku do grupy osób, która zakłócała spokój oraz porządek publiczny. W trakcie podjętej interwencji osoby zachowywały się agresywnie oraz kierowały w stosunku do policjantów groźby pozbawienia życia. Podczas szamotaniny jeden ze sprawców próbował odebrać broń służbową funkcjonariuszowi. Pomimo wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem agresywne osoby nie reagowały.

Na miejsce przybyło policyjne wsparcie. Pięć agresywnych osób zostało zatrzymanych. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Ponadto jeden ze sprawców usiłował wręczyć policjantowi pieniądze w kwocie 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.  Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj 6 sierpnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zobowiązała podejrzanych do stawiennictwa  w 3 razy w tygodniu w jednostkach policji w miejscach zamieszkania.