Odznaczenia państwowe dla Małopolan

Odznaczenia państwowe dla Małopolan

W imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył zasłużonym mieszkańcom województwa małopolskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.


- Bardzo się cieszę, że mam przyjemność dziś wręczyć Państwu odznaczenia państwowe i resortowe. Odznaczenia, które zostały nadane z różnych dziedzin, ale łączy je jedno. Są one symbolem wspólnej miłości do Ojczyzny. Dziękuję za zaangażowanie, trud i ciężką pracę dla naszego państwa – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Odznaczenia zostały przyznane w uznaniu zasług m.in. w działalności na rzecz kultywowania narodowych tradycji i kształtowania postaw patriotycznych, w działalności społecznej i naukowej, w dziedzinie ratownictwa wysokościowego oraz za zasługi dla Niepodległej.

Z rąk komendanta wojewódzkiego Policji nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty odznaczenie otrzymał także wojewoda Piotr Ćwik. Medal z okazji 100-lecia Powstania Policji Państwowej został nadany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Zachęcamy do obejrzenia relacji w TVP3 Kraków

źródło: https://www.malopolska.uw.gov.pl/