Oświęcim. Areszt dla 28 – latka, podejrzanego o ugodzenie nożem mieszkańca Chełmka

Oświęcim. Areszt dla 28 – latka, podejrzanego o ugodzenie nożem mieszkańca Chełmka

14 marca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości  28 – letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, podejrzanego o ugodzenie nożem 42 – letniego mieszkańca Chełmka. Sędzia przychylił się do wniosku Prokuratury orzekając wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W ubiegłą  niedzielę 11 marca 2018 roku o godzinie 15.00, policjanci zostali zaalarmowani o ugodzeniu nożem 42 – letniego mieszkańca Chełmka przez 28 – letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Pokrzywdzony z raną kłutą brzucha został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, natomiast policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania podejrzanego, który odjechał samochodem marki Audi. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcą ugodzenia jest były mąż kobiety, z którą związał się pokrzywdzony.

Po kilkudziesięciu  minutach intensywnej penetracji terenu oraz kontroli drogowych czynności  poszukiwawcze zostały odwołane, z uwagi na fakt, iż podejrzany wrócił na miejsce zdarzenia, gdzie został zatrzymany.  Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Dwa dni później, podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który na podstawie zebranych dowodów postawił mu zarzuty dokonania uszkodzenia ciała, a następnie wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. W dniu 14 marca br. sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym wobec 28 – latka.Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.