Oświęcim. Dwaj amatorzy narkotyków wpadli tuż przed wyjazdem za granicę

Oświęcim. Dwaj amatorzy narkotyków wpadli tuż przed wyjazdem za granicę

22 czerwca br. policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwóch 28 – letnich mieszkańców Oświęcimia, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z mężczyzn odpowie również za jadę pod wpływem środków odurzających.

Na trop posiadaczy nielegalnych substancji policjanci wpadli w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni mogą posiadać większe ilości narkotyków, co potwierdziło się podczas ich zatrzymania, którego doszło podczas kontroli drogowej.

W pojeździe policjanci ujawnili trzy słoiczki z włożonymi do środka woreczkami foliowymi. W dwóch znajdował się susz roślinny, a w jednym dwadzieścia zielonych tabletek. Ponadto podczas sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że znajduje się on pod wpływem środka odurzającego. W pojeździe znajdowały się także bagaże obu mężczyzn, którzy jak się okazało, zamierzali wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Najprawdopodobniej również w tym celu, aby móc bez przeszkód opuścić granice kraju szczelnie  zapakowali narkotyki, które zamierzali ze sobą zabrać.

W trakcie badania zabezpieczonych substancji przy użyciu testerów narkotykowych potwierdzono, że susz roślinny to marihuana, z której mężczyźni mogli sporządzić ponad 180 działek dealerskich, natomiast tabletki zawierały amfetaminę.

Ekspedycja mężczyzn zakończyła się zatrzymaniem w policyjnych aresztach. Wkrótce obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków, a kierowca dodatkowo za jazdę pod ich wpływem.

Aktualnie policjanci sprawdzają czy mężczyźni trudnili się również rozprowadzaniem środków odurzających.