Oświęcim. Małżeństwo oraz policjanci pomogli kobiecie chorej na Alzheimera

Oświęcim. Małżeństwo oraz policjanci pomogli kobiecie chorej na  alzheimera

Małżeństwo z Oświęcimia oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 74 – letniej kobiecie, która wskutek choroby (Alzheimera) straciła orientację podczas spaceru i znalazła się na pasie zieleni przedzielającym ruchliwą dwupasmówkę.

W niedzielny wieczór  (22.03.2020) tuż po godzinie 19.00, policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, które dotyczyło starszej kobiety znajdującej się na ulicy Chemików w Oświęcimiu. Kobieta miała zaburzenia pamięci, nie potrafiła wskazać swojego miejsca zamieszkania. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci ustalili, że  starsza pani zwróciła uwagę kierowcy i jego żony, kiedy szła pasem zieleni rozdzielającym dwupasmówkę. Policjanci zajęli się starszą panią i ustalili, że jest to 74 – letnia mieszkanka Osiedla Chemików. Następnie przewieźli ją do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje małżeństwo z Oświęcimia, które wykazało się wyjątkową spostrzegawczością i empatią. Widząc starszą, zdezorientowaną kobietę w niebezpiecznym miejscu nie pozostawili jej bez pomocy, zawiadomili służby i zaopiekowali się staruszką do przyjazdu patrolu policji, po czym seniorka trafiła pod opiekę rodziny.