Oświęcim. Matka nie zareagowała na zagrożenie, zareagowali policjanci i przerwali pijany rajd nietrzeźwego kierowcy

Oświęcim.  Matka nie zareagowała na zagrożenie, zareagowali policjanci i przerwali pijany rajd nietrzeźwego kierowcy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji wszczęli postępowanie w sprawie stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia dwojga małoletnich dzieci. 9 – letni chłopczyk oraz  11 - letnia dziewczynka,  podróżowali wraz z matką, która zdecydowała się na jazdę z nietrzeźwym znajomym. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Pijany rajd został  w porę przerwany dzięki spostrzegawczości policjantów z oświęcimskiej drogówki.

9 sierpnia 2017 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa w rejonie ulicy Fabrycznej w Oświęcimiu tuż przed godziną 19.00  zauważyli samochód marki Mazda, którego styl jazdy  wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze  funkcjonariusze przystąpili do kontroli i od razu potwierdzili swoje spostrzeżenie, wyczuwając od kierowcy woń alkoholu. Dodatkowo okazało się, że  oprócz nietrzeźwego 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia  w pojeździe znajduje się 39 – letnia mieszkanka Oświęcimia oraz dwoje jej dzieci 9 i 11 - letnie.  Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,41 promile alkoholu.

W powyższej sprawie zostało wszczęte postępowanie karne, a dodatkowo materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego  i Nieletnich.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za narażenie małoletnich na niebezpieczeństwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.