Oświęcim. Mieszkaniec zgłosił, służby interweniowały wobec wychłodzonego mężczyzny

Oświęcim. Mieszkaniec zgłosił, służby interweniowały wobec wychłodzonego mężczyzny

1 marca 2018 służby ratunkowe interweniowały wobec 66 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który przebywał w nieogrzewanym budynku.  Dzięki zgłoszeniu sąsiada i szybkiej interwencji służb, wychłodzony mężczyzna w porę trafił do szpitala.

Wczoraj o godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Oświęcimia, dotyczące 66 – letniego sąsiada, którego nie widział od kilku dni. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres i zaczęli pukać do drzwi, a kiedy nikt nie otwierał, na miejsce wezwani zostali strażacy.  Kiedy służby przygotowywały się do wejścia siłowego, policjanci zaczęli  pukać w okna, wtedy zauważyli, że na łóżku  stojącym pod oknem poruszyła się pościel, a po chwili znajdujący się wewnątrz mężczyzna uchylił okno informując, że jest zmarznięty, ma problemy z poruszaniem się i nie da rady otworzyć drzwi. W związku z powyższym na miejsce wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe, które  zabrało  66 – latka, będącego w stanie wychłodzenia organizmu,   do szpitala.

W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie na przypadki,  w których zagrożone jest ludzkie życie.  Prosimy również o zgłaszanie przypadków, gdy w sąsiedztwie,  w trudnych warunkach, mieszka samotnie starsza osoba. Być może i ona potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych, aby ocalić ludzkie życie.