Oświęcim. Nielegalny biznes hazardowy znów działał w ukryciu

Oświęcim.  Nielegalny biznes hazardowy znów działał w ukryciu

Oświęcimscy policjanci wraz z krakowskimi celnikami zlikwidowali kolejne dwa punkty, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Zabezpieczonych zostało 11 automatów do gier o łącznej wartości 70 tys. zł. Natomiast 100 tysięcy grzywny za każdy automat grozi właścicielowi nielegalnego biznesu a także właścicielowi lokalu, w którym taka działalność była prowadzona. 

Początkiem lipca br. oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z krakowskimi celnikami przeprowadzili kolejne, udane działania, mające na celu likwidację punktów w których prowadzony był nielegalny hazard. W trakcie prowadzonych czynności ustalono kolejne miejsca w których funkcjonowały zakamuflowane „jaskinie hazardu”. Jeden z punktów znajdował się w rejonie Starego Miasta w Oświęcimiu, natomiast drugi na Osiedlu Zasole.  W związku z powyższym,  policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do ich likwidacji. Po pokonaniu zabezpieczeń uniemożliwiających wejście osób postronnych, funkcjonariusze przedostali się do wnętrza lokali, w których  ujawnili 11 automatów do gier hazardowych. Automaty zostały przewiezione do Urzędu Celnego, a ich wartość szacowana jest na 70 tys. zł.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie w kwietniu br.,  zarówno właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości wynajmujący swój lokal, w którym taka działalność jest prowadzona.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu.