Oświęcim. Oddali cenny dar w ramach akcji krwiodawstwa „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”

Oświęcim. Oddali cenny dar w ramach akcji krwiodawstwa „100 litrów krwi, na 100.  lecie Policji”

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa pt. „100 litrów krwi, na 100-lecie Policji”,  policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych komisariatów zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100-ną rocznicę powstania Polskiej Policji oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” potrwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji, poinformowały, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 84 75 254.

Zapraszamy do udziału w tym wielkim przedsięwzięciu.  Pamiętajmy, że dla ratowania ludzkiego życia, liczy się każda kropla.