Oświęcim - Piotrowice. Udana akcja poszukiwawczo ratownicza, chora na Alzheimera kobieta cała i zdrowa została oddana pod opiekę rodziny

Oświęcim - Piotrowice. Udana akcja poszukiwawczo ratownicza, chora na Alzheimera  kobieta cała i zdrowa została oddana pod opiekę rodziny

Sukcesem zakończyła się blisko trzygodzinna akcja poszukiwawczo-ratownicza zorganizowana  przez policjantów i strażaków. W wyniku działań odnaleziono 79 – letnią, chorą na Alzheimera mieszkankę Piotrowic.

Do zdarzenia doszło około godziny 12.30 kiedy policjanci otrzymali informację od mieszkańca Piotrowic o zaginięciu jego 79 – letniej, chorej na Alzheimera matki, której pomimo trwających około godziny poszukiwań rodzina nie odnalazła.

Policjanci  niezwłocznie zorganizowali akcję ratowniczo – poszukiwawcza, w której udział wzięli również strażacy ochotnicy z Piotrowic oraz strażacy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP w Kętach. Po niespełna dwóch godzinach 79 - latka cała i zdrowa została odnaleziona około 1,5 km od domu na terenie kompleksu leśnego w Piotrowicach. Kobieta została przebadana przez lekarza, który stwierdził, że jest nieco odwodniona lecz jej życiu nic nie zagraża, następnie została oddana pod opiekę rodziny.