Oświęcim. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

Oświęcim. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami" zlokalizowany został na terenie Oświęcimia. Wartość zarekwirowanych automatów oszacowana została na 18 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że w rejonie oświęcimskiego Starego Miasta znajduje się lokal z "hot spotami". W związku z powyższym wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty. Maszyny trafiły do urzędu celno-skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości, którzy nie interesują się, pod jaką działalność został wynajęty należący do nich lokal.
Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.