Oświęcim. Puchar Polski w Nihon Kobudo dla oświęcimskiej policjantki Patrycji Pszczelińskiej

Oświęcim. Puchar Polski w Nihon Kobudo dla oświęcimskiej policjantki Patrycji Pszczelińskiej

Inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, złożył gratulacje policjantce Wydziału Kryminalnego st. sierż. Patrycji Pszczelińskiej, która stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Polski w Kenjutsu i Kobudo. Wkrótce przed Patrycją kolejne wyzwanie, 3 czerwca br. w Nowem, będzie broniła tytułu Mistrzyni Polski.

W Żninie odbyły się zawody o Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo . W tym roku w zawodach zmagało się ponad 120 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W zawodach startowała również oświęcimska policjantka Patrycja Pszczelińska, trzykrotna Mistrzyni Polski oraz dwukrotna Mistrzyni Europy w Nihon Kobudo. Jej zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania ponownie doprowadziły do sukcesu uwieńczonego zdobyciem I miejsca, a tym samym  Pucharu Polski w Kobudo.

Na co dzień Patrycja Pszczelińska pracuje w Wydziale Kryminalnym oświęcimskiej komendy Policji, a po służbie z pasją  ćwiczy japońskie sztuki walki w oświęcimskim Stowarzyszeniu Japońskich Sztuk Walki pod okiem shihana Przemysława Wiśniewskiego. Patrycja posiada uprawnienia instruktora taktyk i technik interwencji, w związku z tym dodatkowo zajmuje się szkoleniem nie tylko policjantów powiatu oświęcimskiego ale również prowadzi konsultacje z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie wykorzystania technik samoobrony w pracy z agresywnym k\klientem. Posiada również uprawnienia Sędziego Krajowego Kobudo, a w związku z jej działalnością na rzecz promowania obronności kraju w ramach Grupy Operacyjnej Tanto /GOT/ została odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa. A ponad to, w tym za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych oraz szczególne osiągnięcia sportowe otrzymała wyróżnienia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W chwili obecnej Patrycja przygotowuje się do obrony tytułu mistrzyni Polski, które to zawody odbędą się 3 czerwca 2017 roku w miejscowości Nowe, woj. kujawsko – pomorskie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.