Oświęcim. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnym hazardowym procederem

Oświęcim. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnym hazardowym procederem

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kolejną akcję mającą na celu likwidację salonu gier hazardowych. Zabezpieczono trzy automaty oraz wpłatomat. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn to ponad 23 tysiące złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu zlokalizowali funkcjonujący  lokal z hot-spotami. Wczoraj (06.06.2019) kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa weszli do nowoujawnionego punktu z grami losowymi, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty oraz centralny wpłatomat do tych automatów. Maszyny po odcięciu mocowań zostały zabezpieczone i trafiły do Urzędu Celno-Skarbowego. Wartość zarekwirowanych automatów i wpłatomatu oszacowana została na ponad 23 tysiące złotych.

Właścicielowi automatów jak również osobie, która wynajęła lokal za popełnione przestępstwo grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym roku to już piąta tego typu akcja na terenie powiatu oświęcimskiego. O poprzednich realizacjach pisaliśmy tutaj:

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-policjanci-i-celnicy-zlikwidowali-nielegalny-biznes-hazardowy-0

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-ostre-uderzenie-w-nielegalny-hazard

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-policjanci-i-celnicy-zlikwidowali-salon-gier-hazardowych-0

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-policjanci-i-celnicy-przejeli-kolejne-automaty-do-gier-hazardowych