Oświęcimscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Zabezpieczone krzewy marihuany w doniczkach

Kryminalni z komendy w Oświęcimiu zlikwidowali profesjonalną domową uprawę konopi indyjskich. Z przejętych roślin oraz przygotowanego do sprzedaży suszu plantator mógł uzyskać ponad 3 tysiące porcji marihuany o szacowanej wartości 90 tysięcy złotych.

W trakcie podejmowanych czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że 35–letni mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości  prowadzi domową uprawę konopi indyjskich.  W ubiegły piątek (10.05.2019) policjanci wkroczyli na teren jego posesji, gdzie podczas przeszukania poddasza domu jednorodzinnego znaleźli pięć specjalnie przygotowanych boksów, w których znajdowało się łącznie 117 krzaków konopi indyjskich. Każdy z boksów miał zainstalowane oświetlenie, ogrzewanie oraz  wentylację wspomagające rozwój roślin. Pomieszczenia te były również wyposażone w sterowniki czasowe regulujące pracę poszczególnych urządzeń. Dowody świadczące  o tym, że podejrzany przygotowywał się do wprowadzenia  do obrotu większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli także podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń, gdzie ujawnili sześć słoików  wypełnionych suszem marihuany.

Właściciela plantacji nie było na posesji podczas tej akcji. W związku z tym wszczęto jego poszukiwania. Jednak w poniedziałek 35–latek … sam zgłosił się do oświęcimskiej komendy,  gdzie zostały mu przedstawione zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. 
Za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za  uprawę konopi indyjskich  grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Krzewy marihuany w doniczkach

Krzewy marihuany w doniczkach

Krzewy marihuany w doniczkach