Pechowy wtorek dla nietrzeźwych rowerzystów

Pechowy wtorek dla nietrzeźwych rowerzystów

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się na rowerach po drogach publicznych będąc pod wpływem alkoholu. Teraz sprawcom wykroczenia drogowego grozi kara określona w kodeksie wykroczeń oraz zakaz kierowania rowerem.

We wtorek, 13 sierpnia br. około godz. 20 na skrzyżowaniu ulicy Szczucińskiej z ulicą Leśną patrol policji prowadząc czynności do sprawy kryminalnej  zatrzymał  do kontroli dwóch mężczyzn poruszających się rowerami, gdzie styl ich jazdy jednoznacznie wskazywał, że znajdują się pod działaniem alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów okazało się, że 27-letni mieszkaniec Podkarpacia posiada we krwi ponad 2,5 promila alkoholu, natomiast drugi kompan 36-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego blisko 4 promile. Funkcjonariusze uniemożliwili  nietrzeźwym rowerzystom dalszą jazdę jednośladami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyźni poniosą konsekwencje prawne ujawnionych wykroczeń.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby nie kierowali pojazdami, w tym także rowerami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!