Piknik „Bezpieczne wakacje’’ w Wieliczce

Piknik „Bezpieczne wakacje’’ w Wieliczce

W dniu 23.06.2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce przy współpracy  z  ,,X Treme Park Linowy” w Wieliczce/Grabówki zorganizowała  piknik dla dzieci pod hasłem ,,Bezpieczne Wakacje’’. Piknik obfitował w szereg atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych uczestników, które przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Tematem przewodnim spotkania, była szeroko pojęta profilaktyka w zakresie promowania bezpiecznych zachowań na drodze, korzystania z elementów odblaskowych oraz  jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki bawiąc się w domu, na podwórku a także nad wodą. Podczas pikniku nie obyło bez pokazu radiowozów policyjnych, oraz Straży Pożarnej i Pogotowia jak również ich wyposażenia. Przeprowadzono akcję ratunkową zorganizowaną przez służby ratunkowe tj.  Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję, symulując wypadek drogowy.  Główną atrakcją dla najmłodszych uczestników były zawody strzeleckie ASG o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce przeprowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów.  Dla zwycięzców czekały puchary, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce nadkom. Mirosław Strach. Dla pozostałych uczestników czekały drobne upominki oraz medale.

W pikniku udział wzięli przedstawiciele ze „Stowarzyszenia One Shot”  jak również z „Ekipy 061”, która  zaprezentowała ciekawe egzemplarze broni zabytkowej oraz współczesnej. Wystawę uświetnił swoją obecnością Wacław Ustupski jeden z bardziej znanych w świecie polskich kolekcjonerów broni palnej, prezentując część swojej bogatej kolekcji Vis-ów oraz polskie, przedwojenne Mausery. Zaprezentowano kilkadziesiąt  rodzajów broni. Każdy z uczestników mógł wziąć do ręki i zapoznać się z konstrukcją i budową każdej z nich poznając historie ich użytkowania przez policje wojsko i inne służby.

Moc atrakcji sprawiła, że piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Fundatorami upominków był Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł oraz Starosta Wielicki Pan Adam Kociołek.