Piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie”

Piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie”

To było naprawdę udane popołudnie, a wszystko za sprawą policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie, którzy specjalnie dla wszystkich dzieci i ich rodziców, na dobre rozpoczęcie wakacji przygotowali piknik promujący bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Uroczyste rozpoczęcie pikniku „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” zainicjował Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura. Obaj życzyli licznie zgromadzonym tego dnia dzieciom i ich rodzicom na plantach przy ul. Romanowicza w Tarnowie - bezpiecznych wakacji oraz wspaniałej zabawy.

Na uczestników sobotniej imprezy czekało całe mnóstwo atrakcji, wśród nich pokazy sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują w swojej pracy służby Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy Służby Więziennej. Każde dziecko mogło usiąść za kółkiem radiowozu czy motocykla i na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, zrobić własnoręcznie tarninowe korale, ułożyć olbrzymie klocki czy przejechać się autobusem miejskim zasilanym energią elektryczną. Dla dzieci przygotowano także projekcję edukacyjnych bajek „Mali bohaterowie”, opowiadających o prawidłowych i bezpiecznych zachowaniach w życiu codziennym. Upał skutecznie chłodziła strażacka kurtyna wodna. Dzieci i ich najbliżsi mogli wziąć udział w konkursach promujących bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, w ruchu drogowym, podczas spędzania czasu nad wodą, prawidłowego postępowania w stosunku do osób obcych. Dla maluchów zorganizowano też konkursy artystyczne, sprawnościowe i zabawę przy muzyce. Do późnego popołudnia tarnowskie planty rozbrzmiewały dobrą zabawą i śmiechem dzieci.

Dodajmy jeszcze, że organizowana już po raz ósmy, przez tarnowską Policję oraz Urząd Miasta Tarnowa, pod patronatem Prezydenta miasta impreza, niezmiennie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i każdego roku ściąga całe rzesze młodych tarnowian. Jest także nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale przede wszystkim możliwością przypomnienia najmłodszym na starcie wakacji zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze, czy podczas serfowania po Internecie.

Nie sposób nie wspomnieć też o osobach i firmach, które wsparły tegoroczny piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” . Wszystkim im serdecznie dziękujemy.