Podczas kontroli ujawnili poszukiwany samochód

Podczas kontroli ujawnili poszukiwany samochód

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas kontroli ujawnili poszukiwany przez warszawską Policję samochód. Kierujący nie był świadomy, że porusza się pojazdem pochodzącym z przestępstwa. Osobie, która przywłaszczyła cudzą rzecz ruchomą, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2 grudnia br. funkcjonariusze z wydziału prewencji podczas wykonywania czynności służbowych na terenie lotniska Kraków-Balice, dostrzegli jak kierujący passatem nie zastosował się do znaków zakazów i nakazów. 38-letniego kierującego, mieszkańca powiatu wielickiego. zatrzymali do kontroli.

Początkowo weryfikacja dokumentów przebiegała bez zastrzeżeń. Jednak podczas sprawdzania samochodu w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez warszawską Policję, gdzie został zgłoszony jako utracony, w wyniku jego przywłaszczenia. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do komendy celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Tłumaczył on, że nie był świadomy tego, że pojazd został przywłaszczony. Dodał, że jest pracownikiem firmy, która samochód ten wypożyczyła od zewnętrznego podmiotu. Pojazd został przez mundurowych zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy.

Wedle obowiązujących przepisów, osoba, która przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, natomiast karą 5 lat więzienia obciążona jest osoba, która przywłaszcza sobie powierzoną jej rzecz ruchomą.