Podsumowanie czerwcowego długiego weekendu

Podsumowanie długiego  weekendu czerwcowego

W związku z wydłużonym weekendem czerwcowym, związanym ze Świętem Bożego Ciała, w dniach od 14 do 18 czerwca 2017 roku znacznie zwiększył się ruch pojazdów na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Wstępny bilans tegorocznego weekendu czerwcowego pokazuje, że liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego jest o 1/4 mniejsza, a liczba zabitych uległa zmniejszeniu o połowę. 

W okresie od 14 do 18 czerwca br. doszło do 38 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 50 zostało rannych.

Wypadki śmiertelne miały miejsce w środę 14 czerwca.

  • Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8.00 w miejscowości Dziekanowice w powiecie myślenickim, gdzie jak wstępnie ustalono 35–letnia kierująca rowerem na łuku drogi upadła na jezdnię, a następnie została potrącona przez kierującego ciężarówką. Rowerzystka poniosła śmierć na miejscu.
  • Kolejny śmiertelny wypadek tego dnia miał miejsce około godz. 15.30 w miejscowości Chełm w powiecie olkuskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 41–letni kierujący Citroenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu m-ki Seat najeżdżając na jego tył, a następnie kierujący Seatem najechał na pojazd m-ki VW Pasat, który najechał na zaparkowany pojazd m-ki Volvo. W wyniku tego zdarzenia kierujący Citroenem poniósł śmierć na miejscu. 

Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były działania trzeźwość, w wyniku których wyeliminowano z ruchu prawie 120 nietrzeźwych kierujących. Ta spora liczba prowadzących pojazdy na tzw. podwójnym gazie jest bardzo niepokojąca dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze. 

Podczas ubiegłorocznego wydłużonego weekendu „Bożego Ciała”, doszło do 51 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 54 zostało rannych. Ponadto odnotowano 346 kolizji. Ujawniono około 200 pijanych kierujących.