Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu krakowskiego

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu krakowskiego

9 lipca br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno – prewencyjnych, na drogach powiatu krakowskiego przeprowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach całodniowych działań policjanci dokonali ponad 100 kontroli pojazdów, ujawniając przy tym 80 wykroczeń, związanych głównie z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych, w związku ze złym stanem technicznym kontrolowanych samochodów. Okazało się również, że jedna osoba kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Wobec osób, które dopuściły się wymienionych naruszeń, policjanci najczęściej nakładali mandaty karne.

APELUJEMY do kierowców o ostrożną jazdę i ograniczenie prędkości przelotowej, która wciąż jest główną przyczyną kolizji na naszych drogach!