Policja z młodymi uczestnikami 1 Rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pokazy służb mundurowych przed koncertem rocznicowym

Policja z młodymi uczestnikami 1 Rocznicy Światowych Dni Młodzieży  w Krakowie. Pokazy służb mundurowych przed koncertem rocznicowym

Rok po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, w Krakowie i Brzegach obchodzono rocznicę niezwykłego spotkania młodych ludzi z Papieżem Franciszkiem. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń upamiętniających tamte chwile. W Krakowie odbyła się m.in. specjalna katecheza z udziałem ks.abp.Marka Jędraszewskiego oraz koncert w Tauron Arena pn.”Młodość – projekt życia”.  Pierwszą rocznicę świętowało kilkanaście tysięcy osób przybyłych z różnych stron kraju i świata. 

Tuż przed koncertem zaprezentowane specjalne pokazy służb mundurowych uczestniczących w zabezpieczeniu ubiegłorocznych uroczystości – Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Pogotowia Ratunkowego wraz z Zespołami Ratownictwa Medycznego z województwa małopolskiego.

Policyjne pokazy przygotowane przez Wydział Prezydialny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie obejmowały m.in. prezentację sprzętu specjalistycznego i uzbrojenia zakupionego na potrzeby zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży oraz akcje prewencyjno – profilaktyczne i promocyjne. Policyjny sprzęt prezentowali m.in. funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na specjalnie przygotowanym stanowisku, opowiadali o bezpieczeństwie, można było tam również skorzystać z alkogogli, symulujących stan po spożyciu alkoholu. Młodzi ludzie zainteresowani pracą w Policji mieli okazję dowiedzieć się o szczegółach policyjnego doboru – policjantki Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie przygotowały na tę okazję specjalną akcję promocyjną. 

Przypomnijmy : nad bezpieczeństwem uczestników ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży czuwało ponad 20 tysięcy policjantów, prawie 20 tysięcy strażaków PSP i OSP, 890 funkcjonariuszy i pracowników BOR, 11.650 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 5.200 żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz wiele innych osób i instytucji. Organizację wydarzenia oraz jego zabezpieczenie oceniono wysoko, także pielgrzymi niejednokrotnie okazywali policjantom swoją wdzięczność za to, że mogli bezpiecznie uczestniczyć w religijnych uroczystościach.