Policjanci i funkcjonariusz będący na wolnym, ścigali złodzieja paliwa

Policjanci i funkcjonariusz będący na wolnym, ścigali złodzieja paliwa

W nocy z 24/25 maja 2015 w Oświęcimiu policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz będący na wolnym  funkcjonariusz z bieruńskiej komendy Policji, ścigali złodzieja paliwa. Zatrzymany mężczyzna w samochodzie posiadał siekierę, imitację kija bejsbolowego, maczetę oraz tablice rejestracyjne innych pojazdów.

Do zdarzenia doszło tuż po północy gdy policjanci patrolujący rejon ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki Daewoo, za którym jechał inny pojazd. Policjanci natychmiast podjęli pościg dając kierowcy daewoo sygnały do zatrzymania się. W między czasie przez radiostację otrzymali komunikat o kradzieży paliwa na pobliskiej stacji benzynowej przez kierowcę poruszającego się daewoo. Z informacji wynikało, że za złodziejem jedzie policjant z bieruńskiej komendy Policji, który przebywając na stacji zauważył że kierowca zatankował i odjechał nie płacąc.

Podczas pościgu policjanci wielokrotnie dawali sygnały do zatrzymania się, na co kierowca daewoo nie reagował i dodatkowo zajeżdżał im drogę. Został zatrzymany na ulicy Polnęj gdzie okazało się , że za kierowcą znajduje się 28 – letni mieszkaniec Brzeszcz, a obok niego leżą: siekiera, imitacja kija bejsbolowego oraz maczeta. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili również tablice rejestracyjne innych pojazdów.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zatrzymali jego prawo jazdy w związku z zagrożeniem, które spowodował na drodze, a także dowód rejestracyjny za zły stan techniczny jego samochodu. 

Za udział w pościgu policjanci z oświęcimskiej komendy Policji podziękowali koledze z bieruńskiej komendy Policji, natomiast zatrzymany mężczyzna trafił  do oświęcimskiei komendy Policji gdzie zostanie dokładne sprawdzone w jaki sposób wykorzystał tablice rejestracyjne oraz przedmioty, które przy sobie posiadał.