Policjanci udaremnili próbę oszustwa bankowego

Policjanci udaremnili próbę oszustwa bankowego

Policjanci z Komisariatu V Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę zamieszanych w proceder oszustw bankowych.  Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Kilka dni temu funkcjonariusze otrzymali informację o prawdopodobnej próbie wyłudzenia kredytu bankowego. Osoba starająca się o udzielenie kredytu przedstawiła w siedzibie banku dokumentację, która wzbudziła wątpliwości pracowników co do jej autentyczności. Policjanci zatrzymali w banku mężczyznę starającego się o wypłatę gotówki oraz kolejnego mężczyznę z kobietą, którzy przyjechali tam wraz z wnioskodawcą.  Cała trójka została zatrzymana, przewieziona na komisariat i przesłuchana. Okazało się, że kilka miesięcy temu założyli fikcyjną firmę i wykorzystując swoją działalność gospodarczą oraz dane osobowe stworzyli „szajkę” wyłudzającą kredyty.

Sprawcy twierdzili, że są osobami bezdomnymi - nie mieli miejsca stałego pobytu. Jednak  rozpracowanie mundurowych z „Piątki” pozwoliło na ustalenie adresu wynajmowanego przez nich mieszkania. Tam na miejscu policjanci zabezpieczyli komputery oraz liczną dokumentację świadczącą o pobieraniu kredytów bądź prób pozyskania gotówki.

Cała trójka usłyszała zarzuty oszustwa. Dwaj mężczyźni decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani, kobieta ze względu na stan zdrowia przebywa na wolności.