Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia

33-latek, który wspólnie i w porozumieniu ze swoim 28-letnim kolegą pobił 60-latka i uszkodził mu samochód, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Wobec mężczyzn prokurator skierował wniosek  o zastosowanie  tymczasowego aresztu oraz policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

3 września 2018 roku mundurowi z Komisariatu Policji w Kluczach otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości znajdującej się na trenie gminy dwóch mężczyzn niszczy zaparkowany przed posesją samochód. Gdy przyjechali na miejsce czekał na nich zgłaszający.  Mężczyzna miał ranę głowy, zakrwawioną twarz oraz ubranie. Poszkodowany twierdził, że podczas snu do jego mieszkania weszły dwie zakapturzone osoby, które go pobiły. Mężczyźni zniszczyli również zaparkowany w pobliżu posesji samochód. 

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie. 60-latek został przewieziony do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Policjanci w oparciu o zebrane informacje zidentyfikowali jednego z napastników i ustalili jego tożsamość.  Był  nim 28-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Drugim, okazał się być … 33-letni syn pokrzywdzonego.

Dalsze działania policjantów doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn.  5 września 2018 roku mundurowi zatrzymali pojazd na terenie gminy Klucze, którym poruszali się sprawcy. Jak się okazało 33-letni kierowca opla, nie miał uprawnień i prowadził pojazd pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Ponadto był nietrzeźwy - badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu. Zarówno kierujący jak i pasażer zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy w Olkuszu.  W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili również, że 33-latek dokonał jeszcze kilku innych przestępstw.m.in. kradzieży z włamaniem, groźby karalnej oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny.  Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, które przedstawił im prokurator.

Wobec 33-latka prokurator skierował wniosek o zastosowanie środka  zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony przez sąd. Natomiast wobec 28-latka zastosowano policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.