Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela toyoty, biorącej udział w śmiertelnym potrąceniu rowerzysty w Kwaczale, do którego doszło 7 października.

Ustalenie i zatrzymanie  właściciela Toyoty,  która brała udział w śmiertelnym potrąceniu  rowerzysty w Kwaczale, do którego doszło 7 października.

Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, która brała udział w wypadku drogowym, ze skutkiem śmiertelnym  7 października,  około godz. 21 na drodze wojewódzkiej 780, w miejscowości  Kwaczała (powiat chrzanowski). Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty.  Po potrąceniu kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. Wezwani na  miejsce policjanci  przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu sprawcy. Według ustaleń pojazd miał uszkodzony przedni reflektor i zderzak. Ostatecznie funkcjonariusze poszukiwaną toyotę odnaleźli w jednym z garaży na krakowskim  Podgórzu. Obecnie samochód znajduje się na parkingu strzeżonym, będąc do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. 9 października, około 21:45 policjanci z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wspólnie z policjantami służb kryminalnych z komisariatu III, V i VI w Krakowie, na os. Podwawelskim w Krakowie, zatrzymali 39-letniego właściciela samochodu. Jest to mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Obecnie trwają czynności pod nadzorem Prokuratury mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął rowerzysta.