Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali seryjnego złodzieja

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali seryjnego złodzieja

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali  mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie włamania 24 kwietnia b.r. przy ul. Starowiślnej  w Krakowie do pomieszczeń znajdujących się na terenie budowy, skąd  skradziono  elektronarzędzia o wartości 4700zł.

Policjanci pracujący nad sprawą  ustalili, że jest on również sprawcą trzech innych kradzieży dokonanych na przełomie lat  2016 i 2017 a mianowicie:  kradzieży kasetki z pieniędzmi w kwocie 1,510 zł z kasy jednej  z bazylik w Krakowie, kradzieży pieniędzy w kwocie 13.800 zł na szkodę jednego z banków  w styczniu  2017 roku  oraz  kradzieży pieniędzy w kwocie 4,396 zł na szkodę firmy pocztowej.

Kilka dni temu mężczyźnie przedstawiono zarzuty o przestępstw  z art. 279 par. 1 kk i trzy przestępstwa z art. 278 par. 1 kk. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze na podstawie z art. 335 kpk. Wobec podejrzanego na wniosek Komisariatu Policji I w Krakowie  Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Zachód zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.