Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi

Dzielnicowi Komisariatu Policji VII w Krakowie w trakcie służby udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który przestał oddychać i stracił tętno.

W ubiegłym tygodniu w godzinach popołudniowych w rejonie ul. Dunikowskiego dzielnicowi podczas patrolu zauważyli leżącego mężczyznę i natychmiast podeszli do niego.  Mężczyzna był przytomny ale skarżył się na silny ból prawej ręki w okolicy stawu barkowego, z narastającą opuchlizną i niedowładem, ponadto miała otarcie naskórka na głowie.  Dodał, że choruje na padaczkę. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy oraz zabezpieczyli przed kolejnymi urazami i jednocześnie wezwali załogę pogotowia ratunkowego. W trakcie oczekiwania na karetkę, mężczyzna nagle stracił przytomność, po czym nastąpiło u niego zatrzymanie czynności krążeniowo - oddechowych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do wykonywania czynności resuscytacyjnych oraz powiadomili o tym fakcie dyżurnego komisariatu.


Dzięki szybkiej reakcji policjantów czynności ratownicze prowadzone przez funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. 56-letniego poszkodowanego nieprzytomnego, ale z przywróconymi funkcjami krążeniowo-oddechowymi przejęła załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Jak ustalono, następnego dnia po ustabilizowaniu stanu zdrowia został on wypisany do domu.