Policjanci z komisariatu w Skawinie zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie elewacji (graffiti) i wybicie szyb w budynku przy ul. Wyspiańskiego.

Do zdarzenia doszło 29 października br. wieczorem. Grupa młodzieży zaopatrzona w farby i pędzle podeszła pod budynek, a sądząc, że panujący już mrok czyni ich niewidocznymi dla innych osób rozpoczęli malowanie na ścianach napisów o treści kibicowskiej. Wbrew ich przypuszczeniom, zachowanie to zaobserwował świadek, który natychmiast zatelefonował na Policję.

Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce zastali zupełnie zaskoczonych graficiarzy. Cała ósemka została zatrzymana, wśród nich były trzy osoby nieletnie. Żaden z zatrzymanych nie był dotychczas karany.

Siedmiu pełnoletnim sprawcom przedstawione zostaną zarzuty uszkodzenia mienia, materiały w sprawie nieletniego grafficiarza wyłączone zostaną do sądu rodzinnego i nieletnich.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Podczas oględzin budynku przez właściciela okazało się, że oprócz zniszczenia elewacji wandale rozbili także kilka szyb w oknach. Straty wycenione zostały na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymani mogli w podobny sposób uszkodzić także inne budynki.