Policjanci z Tarnowa odwiedzają przedszkolaki – uczą dzieci i rozdają odblaski

Policjanci z Tarnowa odwiedzają przedszkolaki – uczą dzieci i rozdają odblaski

Tarnowscy policjanci spotykają się z przedszkolakami z Mościc. Uczą najmłodszych bezpiecznych zachowań i wręczają im kamizelki odblaskowe. Akcja prowadzona wspólnie z Grupą Azoty S.A potrwa kilka najbliższych dni i obejmie 350 maluchów.

Wczoraj, na dzieci z Przedszkola nr 33 w Tarnowie - Mościcach czekała prawdziwa niespodzianka. Najmłodszych odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, dzielnicowy oraz przedstawicielka Grupy Azoty. Stróże prawa pojawili się u maluszków, aby nauczyć ich jak unikać zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w codziennym życiu.

Dzieciaczki z uwagą słuchały wskazówek jak radzić sobie w drodze do przedszkola, podczas zabawy na świeżym powietrzu, uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, prawidłowego postępowania w kontaktach z osobami obcymi i w przypadku zagubienia się. Policjanci wytłumaczyli dzieciom dlaczego tak ważne jest, aby poruszając się po zmroku w miejscach gdzie nie ma chodnika nosić odblaski. Na koniec każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową, która zapewni im bezpieczeństwo na drogach i która zwłaszcza teraz – w okresie jesienno–zimowym jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej poruszającej się pieszo, po zmroku osoby.

Przedszkolaki zrewanżowały się gościom śpiewając piosenkę o bezpieczeństwie na drodze i przyjacielu - policjancie, który „zawsze z pomocą śpieszy kiedy trzeba pomóc”.

Dodajmy, że prowadzona obecnie w mościckich przedszkolach akcja, to wspólna inicjatywa Policji i Grupy Azoty S.A. Dzięki niej 350 dzieci zostanie wyposażonych w kamizelki odblaskowe.

Loading Video...