Policjanci z Trzebini zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa, który uciekając potrącił pracownika stacji benzynowej Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Trzebini zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa, który uciekając potrącił pracownika stacji benzynowej  Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło 17 października br., około godziny 12.00. Na stację paliw przy ulicy Krakowskiej w Młoszowej (w gminie Trzebinia), wjechał samochód marki honda, którego kierujący zatankował paliwo i próbował odjechać nie płacąc za nie. Na drodze stanął mu pracownik stacji, który usiłował powstrzymać złodzieja.

Kierowca hondy gwałtownie ruszył, potrącił pracownika, po czym odjechał w kierunku Krzeszowic.  Pracowni stacji, 27 – letni mężczyzna, z poważnymi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.  

Policjanci z Trzebini ustalili, kim był sprawca zdarzenia i zatrzymali go na terenie Krakowa. To 19 letni Krakowianin. Trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany w charakterze podejrzanego,  usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Policjanci zwrócili się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy, sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 19 – latka trzymiesięczny areszt.