Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Krakowie realizują czynności w ramach śledztwa dotyczącego obrotu środkami psychotropowymi na szeroką skalę. Wobec dziewięciu podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt

Policjanci z Wydziału  Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Krakowie realizują czynności w ramach śledztwa dotyczącego obrotu  środkami psychotropowymi na szeroką skalę.  Wobec dziewięciu podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt

Policjanci z KMP w Krakowie działając we współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków - Podgórze w Krakowie zatrzymali kilkanaście osób podejrzanych o m.in. wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających albo uczestniczenie w takim obrocie. Pomimo prób zacierania śladów funkcjonariusze zabezpieczyli u zatrzymanych łącznie ponad 2 kg amfetaminy.

Wobec dziewięciu podejrzanych Sąd  Rejonowy dla Krakowa Podgórza w Krakowie, Wydział  II Karny na wniosek prokuratora zastosował (na posiedzeniach w dniach 19 marca 2017 roku oraz 13 kwietnia 2017 roku) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo w tej sprawie (przestępstwa z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii  i inne) prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze. Podejrzani (powiązani ze środowiskiem pseudokibiców TS Wisła Kraków) w większości nie przyznają się do popełnienia zarzucanych czynów. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.