Policjanci zatrzymali dwóch paserów handlujących nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi

Policjanci zatrzymali dwóch paserów handlujących nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi

Suski patrol prewencji i policjanci kryminalni, w wyniku wspólnych działań, zatrzymali do kontroli na ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej samochód marki Hyundai. W pojeździe oprócz kierowcy, policjanci zauważyli reklamówki z zawartością krajanki tytoniowej oraz papierosów – jak się okazało - bez polskich znaków akcyzy. W sumie Bielszczanin przewoził nielegalnie 18 kg tytoniu oraz kilka tysięcy papierosów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych, czym uszczuplił Skarb Państwa na łączną kwotę prawie 21500zł. Od mężczyzny dokonano tymczasowego zajęcia mienia w kwocie 2500zł na poczet przyszłej kary.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Stryszawa, który na terenie tej gminy rozprowadzał nielegalne wyroby tytoniowe. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 10 tysięcy papierosów, krajankę tytoniową w ilości 9 kg oraz 19 butelek spirytusu o poj. 1 litra.

Mężczyźnie również przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych, dotyczącego uszczuplenia akcyzy na kwotę prawie 21 tysięcy złotych.

Obu mężczyznom grozą wysokie kary finansowe.