Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie za rzekomo utracone rzeczy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie za rzekomo utracone rzeczy

9 października mundurowi przyjęli zawiadomienie o kradzieży popełnionej na szkodę 37-letniego krakowianina. Do zdarzenia miało dojść kilka dni wcześniej na terenie Podgórza. Pokrzywdzony zeznał, że jadąc na rowerze został zatrzymany przez trzech nieznanych mu sprawców, którzy po krótkiej wymianie zdań, zerwali z kierownicy jego jednośladu kamerkę oraz zabrali Iphone o łącznej wartości sięgającej 7 tys. zł. Napastnicy zostali spłoszeni przez inne nadchodzące osoby.

W sprawie kradzieży śledczy z Komisariatu Policji VI w Krakowie wszczęli dochodzenie. W jego toku policjanci podważyli jednak wersję przedstawioną przez pokrzywdzonego. Według ustaleń funkcjonariuszy całe zdarzenie zostało wymyślone przez zgłaszającego, który na podstawie uzyskanego z Policji poświadczenia złożenia zawiadomienia o kradzieży, usiłował wyłudzić od towarzystwa ubezpieczeniowego odszkodowanie za utracony sprzęt.

Kilka dni temu policjanci z „Szóstki” zapukali do drzwi mieszkania 37-latka. Mężczyzna zaprzeczył, aby posiadał rzeczy, których kradzież zgłosił. Wtedy policjanci wykręcili numer telefonu, zabranego przez „złodziei”. Wówczas smartfon zadzwonił w kieszeni jednego z domowników. W wyniku przeszukania mieszkania, policjanci odnaleźli także rzekomo skradzioną kamerkę.

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutami fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie i próbę wyłudzenia odszkodowania.

Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.