Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował wręczyć „łapówkę”

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował wręczyć „łapówkę”

13 września 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 56-letniego mieszkańca Oświęcimia, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości, proponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. W ten sposób kierujący dopuścił się drugiego poważnego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Chemików w Oświęcimiu /DK 44/ , gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 17.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Ford, który jechał z prędkością 90 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.  Za kierownicą auta siedział 56–letni mieszkaniec Oświęcimia, którego policjanci poinformowali o popełnionym wykroczeniu. W trakcie czynności od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,75 promila alkoholu, w związku z powyższym kierowca został powiadomiony, że dopuścił się przestępstwa drogowego. Wtedy mężczyzna oświadczył, że ma przy sobie ponad tysiąc złotych, które proponuje w zamian za odstąpienie od dalszych czynności wobec niego. Funkcjonariusze zareagowali stanowczo informując go, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi , w celu odstąpienia od dalszych czynności służbowych stanowi przestępstwo. W związku z tym 56–latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.