Policyjne działania w związku z meczem Wisły Kraków i Górnika Zabrze

Policyjne działania w związku z meczem Wisły Kraków i Górnika Zabrze

Ponad 350 policjantów wzięło udział w zabezpieczeniu porządku w Krakowie i na trasach dojazdowych w związku z sobotnim meczem pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Górnika Zabrze

W sobotę (25.08.2018r), w Krakowie w ramach rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Górnika Zabrze. Porządku na terenie przyległym do stadionu przy ul. Reymonta 7  pilnowało ponad 350 policjantów z OPP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Za porządek na stadionie odpowiadały siły porządkowe gospodarza obiektu.

Jednym z  etapów policyjnego zabezpieczenia było „ przejęcie”  kibiców drużyny przyjezdnej w miejscowości Byczyna – na granicy województwa śląskiego i małopolskiego. Nad ich bezpiecznym przejazdem czuwali funkcjonariusze 2 kompanii OPP w Krakowie. Dodatkowo na głównych ciągach komunikacyjnych miasta Krakowa rozdysponowane zostały patrole zmotoryzowane, które nadzorowały przemieszczanie się kibiców prywatnymi  środkami transportu.

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:30 i zgromadził ok. 13400 kibiców gospodarzy i 1180 kibiców drużyny gości. O godz. 22:20, po zakończonym meczu policjanci czuwali nad bezpiecznym powrotem wszystkich kibiców. Około północy na granicy województw siły OPP w Krakowie i OPP w Katowicach ponownie przekazały sobie autobusy wiozące kibiców.

Podczas tego zabezpieczenia policjanci wystawili 6 mandatów na łączną kwotę 1800 zł i zatrzymali jedną osobę, która posiadała środki odurzające.