Poszukiwania mieszkańca Nowego Sącza zakończone sukcesem

Poszukiwania mieszkańca Nowego Sącza zakończone sukcesem

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania I kategorii za 48-letnim mężczyzną, który wyszedł z domu i przez kilkanaście godzin nie nawiązał kontaktu z rodziną. Dzięki szybkim i profesjonalnym działaniom Policji nie doszło do tragedii.

W czwartek (22 lutego) o godz. 16.00 policjanci otrzymali zawiadomienie o zaginięciu 48-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Funkcjonariusze ustalili, że nagle opuścił on miejsce publiczne, w którym był z członkiem swojej rodziny i nie informując nikogo oddalił się w nieznanym kierunku, nie wracając do miejsca zamieszkania. Przez wiele godzin policjanci prowadzili na terenie miasta intensywne poszukiwania za zaginionym I kategorii. Sprawdzili miejski monitoring, ale kamery nie zarejestrowały mężczyzny. Jego zlokalizowanie było utrudnione również ze względu na fakt, iż zaginiony nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego.

Kilkanaście minut po północy, policjanci zauważyli, że jakiś mężczyzna, którego rysopis odpowiada zaginionemu, przebywa za zamkniętą bramą, na terenie jednego z sądeckich cmentarzy. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń, ale był wychłodzony, a kontakt z nim był utrudniony. Został zabrany karetką pogotowia do szpitala, a następnie przekazany pod opiekę rodzinie.