Powiat krakowski: policjanci udaremnili próbę wprowadzenia do obrotu dużej ilości nielegalnego tytoniu

Powiat krakowski: policjanci udaremnili próbę wprowadzenia do obrotu dużej ilości nielegalnego tytoniu

olicjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Czterdziestolatkowie wpadli w ręce stróżów prawa 19 grudnia br. na terenie powiatu krakowskiego.

Podczas kontroli pojazdu, którym jechali okazało się, że kierowca nie posiadał dokumentów obowiązkowych podczas kierowania pojazdem. W toku dalszej kontroli funkcjonariusze ujawnili w kontrolowanym samochodzie worki z zawartością kilkudziesięciu kilogramów krajanki tytoniu oraz kilkaset sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  Z mężczyznami udano się na teren posesji, z której wyjeżdżali. Podczas przeszukania wynajmowanych przez jednego z nich  pomieszczeń domu policjanci ujawnili maszynę służącą do krojenia  tytoniu, wagę, worki z krajanka tytoniu oraz liście tytoniu w belach w łącznej ilości kilkuset kilogramów.

Gdyby nie skrupulatna praca policjantów z powiatu krakowskiego, do nielegalnego obrotu mógł trafić tytoń wart kilkaset tysięcy złotych a to mogło  pociągnąć za sobą równie duże uszczuplenie podatku akcyzowego.

W związku z dopuszczeniem się nielegalnego procederu obaj mężczyźni  zostali oddani pod dozór policji a w przyszłości może im grozić kara do roku pozbawienia wolności. 

Loading Video...