Przedszkolaki z wizytą w olkuskiej komendzie

Przedszkolaki z wizytą w olkuskiej komendzie

Dzisiaj (13 listopada 2017 roku) do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zawitali mali goście – dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 10 w Olkuszu. Ciekawskie maluchy zobaczyły jak wygląda praca policjantów i usłyszały wiele porad na temat bezpieczeństwa.

Podczas tego spotkania funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w domu i na drodze. Przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Mali goście mogli wykazać się także swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i chętnie odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania. Doskonale wiedzieli, jak zadzwonić na policję i jaki trzeba wybrać numer. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję porozmawiać z policjantami o ich zawodzie. Dowiedziały się, że to służba odpowiedzialna, że mogą zaufać mundurowym i zawsze poprosić ich o pomoc. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt i wyposażenie, które funkcjonariusze wykorzystują w codziennej służbie. Dużą frajdę sprawiało dzieciakom przymierzanie służbowych czapek, w których z radością pozowały do pamiątkowych zdjęć. Przedszkolaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach, chętnie też zadawały różne pytania. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom z odbitkami własnych linii papilarnych.
Spotkania z przedszkolakami odbyły się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, którą zainicjował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak.