Realizacje małopolskich policjantów wymierzone w nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi oraz handel narkotykami

Realizacje małopolskich policjantów wymierzone w nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi oraz handle narkotykami

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Krakowie udaremnili dystrybucję narkotyków, wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Zatrzymane zostały dwie osoby.

W jednej z podkrakowskich miejscowości zatrzymany 46-letni mężczyzna, który na prywatnej posesji uprawiał krzewy konopi indyjskich. Mężczyzna posiadał 25 krzewów w fazie wzrostu oraz już gotowy rozdrobniony susz o wadze prawie 1,5 kilograma. Towar przygotowywany był sukcesywnie do sprzedaży. Mieszkanie było wyposażone w specjalistyczny sprzęt pozwalający na wzrost krzewów konopi. Asortyment zatrzymanego nie kończył się na środkach odurzających. Policjanci ustalili, że mężczyzna zakupił w celu sprzedaży krajankę tytoniową tj. – 12 kg tytoniu, zapakowaną w specjalistyczne worki. Tytoń był odpowiednio poporcjowany – gotowy do sprzedaży. Szacowana wartość towaru to prawie 9 tysięcy złotych.

Zatrzymany został również 41 letni mężczyzna, mieszkający niedaleko Krakowa. W miejscu zamieszkania przechowywał gotowe do sprzedaży papierosy znanej marki (blisko 40 tysięcy sztuk) warte około 33 tysięcy złotych. Ustaliliśmy również, że 41-latek trudnił się produkcją krajanki tytoniowej. Policjanci zabezpieczyli 130 kilogramów nielegalnego produktu – o wartości prawie 80 tysięcy złotych oraz maszyny służące do produkcji krajanki

Obydwóm mężczyznom postawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Decyzją Sądu zostali objęci dozorem policyjnym.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce 


 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie alkoholu i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Do zatrzymania doszło w Charsznicy. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad dziesięć litrów alkoholu i dwanaście kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Podczas czynności policjanci odnaleźli także trzy sztuki amunicji ostrej różnego kalibru. Sprawca, 45-letni mieszkaniec Charsznicy, usłyszał trzy zarzuty, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Postępowanie w związku z naruszeniem kodeksu karnego skarbowego i uszczupleniem podatku akcyzowego zostanie przekazane Służbie Celnej.

( fot. poglądowa )


 

W Wolbromiu z nielegalnym tytoniem i papierosami wpadł 62 – letni mężczyzna

Policjanci, kontrolując jego samochód, odnaleźli w nim 910 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 18 kilogramów nielegalnego tytoniu. Bagażnik pojazdu wypełniony był nielegalnym tytoniem i papierosami różnych marek. Właściciel nielegalnych produktów, 62 letni obywatel Armenii mieszkający na terenie powiatu olkuskiego usłyszał zarzut z art. 65 kodeksu karno-skarbowego tj. posiadania wyrobów akcyzowych. Grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

 

Loading Video...