„Rodzinny Rajd Rowerowy” w Oświęcimiu

„Rodzinny Rajd Rowerowy” w Oświęcimiu

W ramach kampanii społecznej „Małopolska na rowery” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie uczestniczyli 10 września 2017 roku w zorganizowanym w Oświęcimiu – „Rodzinnym Rajdzie Rowerowym”. Na trasę rowerową przybyło ponad tysiąc rowerzystów z południowej Polski w różnym przedziale wiekowym.

W trakcie trwania Rajdu, policjanci dbali o bezpieczeństwo jego uczestników, jak również w trakcie zorganizowanego rodzinnego pikniku, promowali bezpieczne zachowania na drodze, promowali alternatywne i bezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych dla nich przez policjantów atrakcjach tj. jazda po „torze rowerowy”, sprawdzenie przez siebie znajomości przepisów ruchu drogowego, bezpieczne surfowanie w Sieci, czy też jak bezpiecznie zachować się nad wodą w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Każdy z uczestników, który odwiedził nasze stoiska, zarówno dzieci, jak i dorośli, otrzymał materiały edukacyjne promujące bezpieczeństwo oraz Małopolskę.