„SpoKREWnieni służbą”

„SpoKREWnieni służbą”

2 marca 2018 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej pod hasłem „spoKREWnieni służbą” dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W akcji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzięło udział 37 osób i zebrano łącznie 16 650 ml krwi. W akcji wzięli udział policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, policjanci i pracownicy Policji z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Krakowie oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie.

Oprócz policjantów i pracowników Policji w akcji wzięli również udział strażacy z KP PSP w Proszowicach, uczniowie klas mundurowych XVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie oraz mieszkańcy Krakowa.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i  uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dziś dzięki wsparciu policjantów, pracowników Policji, strażaków, a także uczniów klas mundurowych pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.

W ramach akcji „spokrewnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi w jednostkach organizacyjnych Policji oraz oddziałach terenowych RCKIK.  Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (tel. 12 61 54 028).

Do akcji oddawania krwi  zapraszamy policjantów , pracowników Policji, ale także funkcjonariuszy innych służb, jak również mieszkańców naszego województwa. Poniżej zamieszczamy harmonogram

Dotychczasowe akcje:

KPP Dąbrowa Tarnowska

http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-w-holdzie-zolnierzom-wykletym-zbiorka-krwi-dla-chorych-i-ofiar

KPP Kraków

http://kpp-krakow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zakonczona-akcja-spokrewnieni-sluzba-w-kpp-krakow-udalo-sie-zebrac-55-litra-krwi

KPP Limanowa

http://limanowa.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-podsum...

KPP Brzesko

http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-podziel...

KPP w Suchej Beskiedzkiej

http://sucha-beskidzka.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/akcja-spokrewnieni-sluzba

KPP w Gorlicach

http://gorlice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/spokrewnieni-sluzba-gorlicc...

KMP w Nowym Sączu

http://nowy-sacz.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kazda-kropla-jest-cenna-w...