Sprawca podpaleń na terenie gminy Szczucin wylądował w areszcie

Sprawca podpaleń na terenie gminy Szczucin wylądował w areszcie

Intensywne działania wykrywcze szczucińskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy pożarów, do jakich dochodziło na terenie jednej z miejscowości w gminie Szczucin. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec tej gminy, który w przeciągu kilku dni podpalił m.in. dom mieszkalny, stodołę i budynki gospodarcze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.  Wobec niego dąbrowski Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

 W dniach 21 i 22 sierpnia br. doszło do kilku pożarów na terenie jednej z miejscowości w gminie Szczucin, w wyniku, których spaliła się część domu mieszkalnego, stodoła, pomieszczenia gospodarcze oraz pokrycia dachowe dwóch murowanych garaży. Właścicielom posesji „ogień” oprócz budynków zniszczył przechowywany tam m.in. sprzęt gospodarstwa rolnego, sprzęt narciarski, sprzęt muzyczny, płody rolne, drewno opałowe i rowery. Straty powstałe w wyniku zniszczeń oszacowano na kwotę blisko 130 tys. zł. Policjanci w wyniku podjętych czynności ustalili, że pożary powstały w wyniku podpaleń, których dokonał 50-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do dokonania wszystkich podpaleń. Ustalane są dokładne motywy działania sprawcy, wiadomo już, że sprawca na jednej z posesji nie tylko wywołał pożar, ale także dokonał wcześniej innych zniszczeń mienia (zniszczył szyby oraz konstrukcje okien domu). Mężczyźnie na podstawie materiału dowodowego ogłoszono zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenia oraz uszkodzenia mienia.

 Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. 50-latek, który był już wcześniej znany ze swoich występków organom ścigania, przyznał się do zarzucanych przestępstw.  Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.