Sprawcy kradzieży militariów zatrzymani przez niepołomickich policjantów

Sprawcy kradzieży militariów zatrzymani przez niepołomickich policjantów

29 września br. dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Niepołomicach udało zatrzymać się czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież militariów na kwotę ok. 2,5 tys.zł.  Złodzieje okradli namiot wystawowy podczas niedzielnych obchodów ,,Pól Chwały’’ w Niepołomicach.

W niedzielę, około godz. 8:20 dyżurny niepołomickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od jednego z uczestników „Pól Chwały” o kradzieży przez nieustalonych sprawców z namiotu wystawowego militariów o wartości około 2500 zł. Bezpośrednio po zgłoszeniu mundurowi z komisariatu w Niepołomicach podjęli czynności w trakcie których zauważyli dwóch znanych im mężczyzn, mających przy sobie dużo  bagaży. Po wylegitymowaniu i dokładnym sprawdzeniu pakunków, policjanci odnaleźli skradzione przedmioty w postaci m.in. bagnetu, smaru do broni, gazu łzawiącego oraz otwieracza wykonanego z łuski po naboju. Mężczyźni w wieku 27 oraz 62 lat, początkowo twierdzili że to nie oni dokonali kradzieży, próbując w ten sposób uniknąć odpowiedzialności, jednakże po krótkiej chwili przyznali się do przestępstwa, przy okazji wskazując kolejne dwie osoby, które miały udzielić im pomocy. Jeszcze tego samego dnia, policjanci z Niepołomic zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Wszyscy czterej mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, a na drugi dzień usłyszeli zarzuty kradzieży mienia za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W najbliższym czasie o ich losie zadecyduje Sąd.

Dzięki szybkiej reakcji niepołomickich policjantów, sprawcy zostali zatrzymani a skradzione przedmioty  wróciły do właściciela.