Sprawcy rozboju i ich ofiara trafili „za kratki”

Sprawcy rozboju i ich ofiara trafili „za kratki”

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech sprawców napadu rabunkowego. Mężczyźni w piątkowy poranek pobili mieszkańca powiatu wielickiego oraz zabrali mu telefon. Kryminalni bardzo szybko ujęli dwóch rozbojarzy, a trzeciego zatrzymali w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych. Mundurowi odzyskali także telefon, który padł łupem agresorów.  Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Ramię sprawiedliwości dosięgło również pokrzywdzonego, bowiem jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W piątek [21.09.2018] w rejonie Śródmieścia, po dokładnym przeszukaniu terenu, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w godzinach porannych mieli pobić i okraść 34-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. 30 i 20-latek w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, ponadto jeden z nich posiadał przy sobie telefon komórkowy, zrabowany pokrzywdzonemu. W rozboju uczestniczył także trzeci mężczyzna (25l), który został wytypowany i zatrzymany w wyniku zintensyfikowanych czynności operacyjnych przeprowadzonych przez kryminalnych z „Jedynki”.

Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju (art.280KK), za który odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy. 

Decyzją sądu, został zastosowany wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zakładu karnego trafił też pokrzywdzony w rozboju, ponieważ,  jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary więzienia.