Suscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas Międzyszkolnego Turnieju Pierwszej Pomocy

Suscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas Międzyszkolnego Turnieju Pierwszej Pomocy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna dedykowana uczniom szkół podstawowych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Akcja jest elementem zainicjowanej przez MSWiA kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” i została objęta patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Głównym celem projektu jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W tym celu opracowany został plakat ilustrujący Kalendarz Profilaktyczny, w którym zaznaczone zostały daty określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. W kalendarzu wyeksponowano daty umożliwiające odesłanie do treści z zakresu bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje oraz Kalendarz Profilaktyczny znajdują się na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-rok-szkolny.

Zgodnie z tym Kalendarzem 9 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy i na tą okoliczność policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wzięli udział w „II Międzyszkolnym Turnieju Pierwszej Pomocy” organizowany przez OSP w Lachowicach pod patronatem wójta gminy Stryszawa oraz komendanta KP PSP w Suchej Beskidzkiej.

Celem turnieju było propagowanie idei niesienia pierwszej pomocy, upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania, uwrażliwienie na cierpienie innych, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z gminy Stryszawa. Drużyny miały do rozwiązania test teoretyczny z zakresu pierwszej pomocy. Następnie młodzież na boisku sportowym konkurowała na ścieżce składającej się z pięciu zadań praktycznych, a także w konkurencjach zręcznościowych.

W czasie między konkurencjami policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” prowadzili pogadanki o bezpieczeństwie w miejscu publicznym, a także prezentowali swój sprzęt służbowy, odpowiadali na pytania zainteresowanych pracą policjanta.