Święty Mikołaj wspólnie z policjantami odwiedzili dzieci w krakowskich szpitalach

Święty Mikołaj wspólnie z policjantami odwiedzili dzieci w krakowskich szpitalach

W ciągu dwóch dni 6 i 7 grudnia, Święty Mikołaj wraz z policyjną maskotką – Inspektorem Wawelkiem, odwiedził 3 Krakowskie Szpitale, Dziecięcy Szpital im. Św. Ludwika oraz Szpital im. Stefana Żeromskiego i Jana Pawła II w Krakowie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie wspólnie z Wydziałem Prewencji KWP w Krakowie oraz IPA Kraków i Zarządem Terenowym NSZZP KMP w Krakowie wcielili się w rolę asystentów św. Mikołaja, by pomóc wręczać prezenty małym pacjentom.
Ponieważ w Krakowie nie było śniegu, Święty Mikołaj przyjechał do dzieci na policyjnym motocyklu, eskortowany przez funkcjonariuszy.
Ulubieniec wszystkich dzieci najpierw spotkał się z tymi, których stan zdrowia pozwalał na opuszczenie oddziałów. Tych, którzy nie mogli pojawić się na spotkaniach, odwiedził w salach. Każde dziecko otrzymało z jego rąk prezent. W paczkach znajdowały się m.in. opaski odblaskowe, a także słodycze i zabawki.

W Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim odbył się natomiast Festyn Świętego Mikołaja. We wspólnym zapaleniu choinki brał udział szef krakowskiej policji insp. Rafał Leśniak. Jednym z punktów było przygotowane przez policjantów stoisko profilaktyczne, gdzie można było spotkać się z funkcjonariuszami, którzy rozdawali najmłodszym odblaski i maskotki, a oprócz tego każde dziecko mogło wykonać pamiątkową daktyloskopię. Spotkania ze św. Mikołajem to nie tylko prezenty, ale coś o wiele cenniejszego, uśmiech na twarzach dzieci.