Szczęśliwy finał poszukiwań 78-letniego mężczyzny

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-letniego mężczyzny

Dzięki doskonałej koordynacji działań oraz zaangażowaniu kryminalnych z KP VI w Krakowie, senior został odnaleziony cały i zdrowy.                                           

27 kwietnia br. dyżurny Komisariatu VI Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 78-letniego schorowanego i cierpiącego na demencję krakowianina. Mężczyzna wyszedł z domu, zabierając ze sobą jedynie telefon komórkowy. Było pewne, że stan jego zdrowia oraz świadomości bez przyjmowania leków ulegną pogorszeniu. Z uwagi na okoliczności zaginięcia seniora, pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego - st.asp.  Jarosław Wróbel  niezwłocznie zarządził poszukiwania, nadając im I kategorię. Do działań zostali zaangażowani funkcjonariusze operacyjni „Szóstki”, uruchomiono także pluton alarmowego OPP w Krakowie, jak również podjęto współpracę z jednostkami ościennymi oraz  instytucjami pozapolicyjnymi, takimi jak: OSP, PSP czy też Małopolską Cywilną Grupą Poszukiwawczo Ratowniczą wraz z psami oraz Myślenicką Grupą Poszukiwawczo Ratowniczą

Po wielu godzinach wytężonych i mozolnych poszukiwań, wczesnym rankiem dwóch funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z KP VI w Krakowie zlokalizowało 78-latka w miejscowości Targowisko. W chwili odnalezienia mężczyzna był po pas zanurzony w przepływającym strumieniu i nie mógł się z niego samodzielnie wydostać, gdyż nogi utknęły mu w gęstym mule. Policjanci, którzy odnaleźli przemoczonego, wyziębionego i wyczerpanego mężczyznę, wydobyli go z potoku, a następnie przenieśli w miejsce, z którego został zabrany do szpitala przez wezwaną na miejsce karetkę pogotowia.